مدرسه ای در باغ

دبستان و پیش دبستانی دخترانه ای که در یک باغ در غرب تهران واقع شده و سعی دارد با استفاده از این ویژگی محیط آموزش و فوق برنامه را در کنار هم به طور کامل داشته باشد.

از درب ورودی که وارد می شویم منظره ی زیبا و سرسبز باغ و درختان میوه اولین چیزی است که خودنمایی می کند .

در کنار درب ورودی ، دفتر مدیر مدرسه واقع شده  که کادر اجرایی مدرسه در آنجا حضوردارند.

با خانم توسلی که سمت مدیر داخلی این مجموعه را بر عهده دارد هم صحبت می شویم ایشان فارغ التحصیل رشته علوم تربیتی است که چندین سال سابقه حضور در مراکز پیش دبستانی و خانه خلاقیت را دارا می باشند.

از کنار گذر باغ  عبور می کنیم تا به ساختمان اصلی برسیم در این گذر، تعدادی از دانش آموزان را می بینیم که  درون باغ با یکی از مربیان خود بازی می کنند. در انتهای باغ به ساختمانی می رسیم که کلاسهای آموزشی در آنجا قرار دارد، یک ساختمان دوطبقه که در هریک از طبقات تعدادی از کلاسها واقع شده است.

خانم توسلی می گوید : با توجه به اینکه مدرسه داخل باغ واقع شده و بچه ها با طبیعت به طور مستقیم در ارتباط هستند ، می توانند طبیعت را لمس کنند،که  این ویژگی به مربیان ما  نیز کمک می کند تا بهتر بتوانند بسیاری از مفاهیم را به آنها به صورت عینی آموزش دهند.

از خانم توسلی درباره واکنش و عکس العمل اولیا می پرسیم ، ایشان  در جواب می گوید: روز اول اولیایی که برای ثبت نام آمده بودند محیط برایشان خیلی جالب بود و اکنون که تنها حدود سه هفته از سال تحصیلی می گذرد به این موضوع اشاره دارند که بچه ها خیلی از محیط لذت می برند و شبها لحظه شماری می کند تا صبح  شود و دوباره به مدرسه برگردند.

طبق گفته های مدیرداخلی مدرسه  : در این مجموعه تاکید زیادی بر مسولیت پذیری بچه ها می شود ، به طوری که اکثر بچه ها  کارهایشان را خودشان انجام می دهند و به مربیان نیز در این زمینه تاکید شده ، تنها مراقب بچه ها باشند و در مواردی که نیاز به راهنمایی دارند آنها را راهنمایی کنند.

مسئول آموزش مجموعه نیز درباره آموزشهایی که در مجموعه به دانش آموزان ارائه می گردد ،می گوید: در این مجموعه  با توجه به شرایط سنی دانش آموزان  برنامه های آموزشی وکلاسهای متنوعی برگزار می گردد که تعدادی از آنها عبارتد از :

هوش و خلاقیت ، مفاهیم علوم، اسکیت ، نقاشی آزاد، سفال، قصه خوانی و نمایش خلاق، زبان انگلیسی، ارزشهای زندگی، ژیمناستیک ، لوحه نویسی، بازی فکری، کاردستی، بازی با اعداد، موسیقی، کلاژ، درک و روابط منطقی، باغبانی، آموزش قرآن، بازی های خلاقانه وگروهی،آشپزی، آشنایی با مشاغل و...

همچنین حضور مشاور روانشناسی کودکان سه روز در هفته از دیگر نکات مثبت این مجموعه می باشد

/ 1 نظر / 32 بازدید
1

454545